قیمت اکسسوری کابینت در اصفهان

اکسسوری کابینت

اکسسوری کابینت عضو جدا نشدنی از آشپزخانه شما برای بهره مندی از بهترین فضا و کاربری

 ازدحام جمعیت و افزایش چشمگیر مسکن ، حجم زیادی از افراد در آپارتمان  با متراژ کم ساکن شده اند.مثلا یک آپارتمان 60یا 70 متری که خیلی متداول است را در نظر بگیرید.حال با چنین متراژ کم چنین ساختمان هایی، فضای آشپزخانه بین 6تا 12متر مربع می باشد.که باز برای فضای کابینت این چنین آشپزخانه بین 7تا 14 متر مربع می باشد.  اگر قسمت های گاز، ماشین لباسشویی و ظرفشویی را از این متراژ کم کنیم. متوجه می شویم که به متراژهای پایینتری خواهیم رسید.

چالش

حال چالش این است.  که : چگونه ساکنین این ساختمان ها بهترین استفاده و کاربرد را از فضای کابینتی خود بهره مند شوند؟

یکی از بهترین راهکارهای استفاده از اکسسوری کابینت می باشد.که با توجه به محل قرارگیری کابینت ها، دسته بندی می شود.

 

مدل های اکسسوری کابینت آشپزخانه:

سوپری سبدی :اکسسوری کابینت که برای نگهداری مواد غذای و یا بطری های شیشه ای استفاده می گردد.  مثلا در کابینت های ایستاده و بلند می توان استفاده کرد. اینگونه اکسسوری ها دارای سبدهایی هستند. که با توجه به نوع چیدمان و اندازه  های  استفاده، ارتفاع آن ها قابل تغییر می باشد . و حرکت آن ها در یونیت کابینت بصورت لولای (بادبزنی) و یا کشویی(ریلی)می باشد.

کابینت زمینی:

در کابینت های زمینی که ارتفاع یونیت کوتاه می باشد. از سوپری های کوتاه تر استفاده می شود . و اگر در کنار ماشین ظرفشویی  یا لباسشویی نصب شود می تواند برای چیدن انواع شوینده ها استفاده گردد.

کابینت هایی که در گوشه و یابصورت ال مانند به هم نصب می شوند. یکی دیگر از مشکلات استفاده از فضای داخل کابینت را دارد. چون در این نوع کابینت ها عمق یونیت بیشتر می شود و دسترسی سختتری به انتهای کابینت وجود دارد. و معمولا لوازمی که زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرندرا در آن قرار می دهند. اما با توجه به عمق زیاد یونیت، می توان بهترین استفاده را  از این فضا داشت.

اکسسوری کابینت که برای این نوع فضاها ساخته شده است مجیک کرنر نام دارد و نصب آن نیازمند به دقت و تخصص زیاد می باشد.و بدین صورت است که: دارای 2یا 3طبقه می باشد و بصورت کشویی و حرکت نیم دایره عمل می کند و راحتترین دسترسی به فضای گوشه های عمیق را داراست.

یکی دیگر از دغدغه های خانم های خانه دار، کابینت های هوایی هستند که باتوجه به ارتفاعی که دارند دسترسی به طبقات بالاتر خیلی سخت می شودو اکسسوری کابینت گوناگونی برای حل این مشکل ساخته شده اند که انواع گوناگونی دارندو تنوع زیادی در انتخاب و کارآیی وجود دارد در ذیل به چند نمونه کاربردی آن اشاره میگردد:

  • زیرپاهایی که به صورت کشاب در زیر کابینت های زمینی نصب می شوند.  بصورت ریلی حرکت می کنند.  کاربر بر روی آن می ایستد و ارتفاعی بین 15-25 سانتی متر را دارد.
  • سوپری های فانتونی و یا جک دار که بوسیله اهرمی که در پایین آن قرار دارد. توسط کاربر به سمت پایین کشیده می شود. و کل سیستم و طبقات به سمت پایین می آید تا دسترسی ارتفاعی کاربر به آن نزدیکتر شود.

کابینت ایستاده:

همانطور که قبلا اشاره شده با توجه به کمبود فضای آشپزخانه نیمی از متراژ کابینت ها به کابینت ایستاده اختصاص داده می شود و همانگونه که از نامش پیداست به کابینت هایی که بصورت یکپارچه از زمین تا سقف بدون صفحه فضای خالی بین کابینتی قرار داد کابینت هوایی گفته می شود و معمولا دستگاه هایی از قبیل فر،ماکروویو،… در آن تعبیه می گردد .

برای اینکه استفاده از این دستگاه ها راحتتر باشد از تخته سینی استفاده می شود که بصورت کشابی به عرض فر و ارتفاع 3-6سانتی متر در زیر فر یا ماکروویو نصب می شود.

یراق آلات:

اکسسوری کابینت شامل یراق آلات نیز می شوند و بعنوان نوع حرکت باز و بسته شدن درب های کابینت کمک شایانی میکنند.اکثر مدل باز و بسته شدن درب های کابینت لولایی یا همان باد بزنی است که درب مسیر ربع دایره حرکت می کند و نسبت به عرض و ارتفاع درب همان فضا را نیز در حالت باز شدن اشغال می کند و چون فاصله کاربر با کابینت بسیار کم است و یا به حالت چسبیده است این احتمال وجود دارد که در هنگام باز شدن درب ها به بدن کاربر برخورد نماید.

راه حل این مشکل:

استفاده از درب آبچکان است و برای جلوگیری از برخورد درب به سر و صورت از کاربر از یراق آلات مختلفی استفاده می گردد که عبارتند از:

  • جک اتوبوسی که همانطور از نامش پیداست درب بصورت درب های صندوق بغل اتوبوسی حرکت میکند و درب بصورت کشویی روبه بالا حرکت می کند و هیچ فضایی در هنگام باز شدن نمی گیرد.
  • جک افرنتوس حرکتی شبیه به جک اتوبوسی دارد ولی همزمان دو درب را باز میکند اما جک اتوبوسی فقط یک درب را باز میکند.

 

نتیجه گیری:

در اینجا ما به بررسی تعدادی از اکسسوری کابینت پرداختیم و به صورت کلی میتوان عنوان نمود، که معماری و ساخت تا حدی می تواند به رفع و حذف محدودیت مکانی بپردازد. و برای استفاده بهینه تر از فضا شما باید به استفاده از اکسسوری ها و یراق آلات روی آورید.گروه معماری دکورآژ با شاخت کامل تجربی از اکسسوری ها و واقف بر استفاده صحیح و کاربردی انواع اکسسوری ها، شما را در ساخت بهینه ترین و بهترین فضای آشپزخانه همراهی می کنند کافیست با آن ها در تماس باشید و از مشاوره رایگان آن ها استفاده نمایید.

, , ,

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست